Welk PC voor MiniMax-M3.1-Flash? Geheugen, computer en licentie
Deel
Bijgewerkt: 1 november 2026
Welk PC voor MiniMax-M3.1-Flash?
Een server met meerdere GPU's, geen PC.
MiniMax-M3.1-Flash telt 428 miljard parameters. Bij een precisie van 4 bits is dit ongeveer 247 GB aan GPU-geheugen nodig. Geen enkele videokaart is voldoende, noch zelfs twee RTX PRO 6000: er zijn er minimaal drie nodig, dus de Threadripper-station met 3 of 4 kaarten, of de server met 8 GPU's.
Dit model verscheen op Hugging Face op 17 oktober 2026. Het is een multimodale expertmengkern: het leest tekst, afbeeldingen en video's, en antwoordt in tekst. MiniMax bestemt dit model voor code, agents, computergebruik en cyberveiligheid. Hieronder vindt u wat nodig is om het lokaal te draaien, berekend, en wat wij nog niet kunnen zeggen.
Het geheugen dat het nodig heeft
Een expertmodel laadt volledig in het geheugen, zelfs als per woord slechts een deel actief is. U moet dus uitgaan van de 428 miljard parameters, niet van de 23 miljard actieve. Onze berekening voegt de contextcache (32 768 tokens) en een operationele marge toe.
| Precisie van de gewichten | GPU-geheugen | Machine uit ons assortiment |
|---|---|---|
| Q4 (4 bits) | 247 GB | CoreIA Threadripper PRO 4 GPU met 3 of 4 RTX PRO 6000 (288 of 384 GB), of AI-server EPYC 8 GPU, basisconfiguratie (4 kaarten, 384 GB) |
| Q8 (8 bits) | 429 GB | AI-server EPYC 8 GPU, met optionele kaarten (tot 768 GB) |
| FP16 (16 bits) | 802 GB | Geen machine uit ons assortiment |
Schattingen gebaseerd op de aangekondigde grootte in het modelblad, zonder meting op onze machines. De gepubliceerde deposit weegt 235 GB, wat neerkomt op ongeveer 4,7 bits per parameter: dit is consistent met de Q4-rij.

Zie de AI-server EPYC 8 GPU

Zie de CoreIA Threadripper PRO 4 GPU
Welke machine
| Machine | GPU-geheugen | Prijs HT | MiniMax-M3.1-Flash |
|---|---|---|---|
| CoreIA 2x RTX PRO 6000 | 192 GB | 40 423 € | Nee, er ontbreken minimaal 55 GB in Q4 |
| CoreIA Threadripper PRO 4 GPU | 96 GB basis, 384 GB met 4 kaarten |
27 206 € met 1 kaart, extra kaarten worden toegevoegd |
Ja in Q4 met 3 of 4 RTX PRO 6000 (Max-Q-versies vanaf de 2e kaart); niet in Q8 |
| EPYC 8 GPU AI-server | 384 GB basis, maximaal 768 GB | 171 791 € | Ja in Q4 als basis; Q8 met optionele kaarten |
Dit is een investering in een high-end workstation of server, niet een werkstation. Het is gerechtvaardigd als u dit niveau model thuis wilt, zonder uw gegevens naar een leverancier te sturen. De server wordt geleverd met de geïnstalleerde en geteste software.
Het niveau, volgens MiniMax
De modelkaart vergelijkt MiniMax-M3.1-Flash met andere grote modellen, niet met Qwen3.8-27B of Gemma 4 12B: wij kunnen het daarom niet op een vergelijkingsbasis plaatsen tegenover hen met gepubliceerde cijfers. Hieronder enkele rijen uit deze tabel, vergeleken met de genoemde open modellen.
| Test (scores gepubliceerd door MiniMax) | MiniMax M3.1 Flash | DeepSeek V4.1 Flash-1017 | Kimi K3 | GLM-5.3 |
|---|---|---|---|---|
| DeepSWE v1.1 (code) | 73,7 | 77,0 | 67,5 | 66,9 |
| Terminal Bench 4.0 (terminal-agent) | 38,1 | 42,3 | 12,6 | 37,9 |
| NL2Repo-Bench (code van een volledige repository) | 61,2 | 68,2 | 58,0 | 58,0 |
| HLE (zonder tools) | 43,4 | 42,6 | 43,5 | 42,3 |
| BabyVision (met tools) | 91,0 | 92,5 | 85,7 | niet gepubliceerd |
De door MiniMax afgegeven scores, gemeten met hun eigen instellingen: dit is een indicatie van de orde van grootte, geen onafhankelijk ranglijstje.
Licentie, voorafgaand aan elk zakelijk gebruik
Kosteloos buiten commercieel gebruik
De communitylicentie van MiniMax staat vrijblijvend niet-commercieel gebruik toe.
Zakelijk gebruik: een vermelding en kennisgeving
U moet « Built with MiniMax M3.1-Flash » weergeven op uw website, interface of documentatie, en MiniMax per e-mail informeren. Bij een jaaromzet boven de 20 miljoen dollar is voorafgaande schriftelijke toestemming vereist.
Ook een verfijnd model telt mee
Het inzetten van een aangepaste versie (verfijning, naschooling) met commerciële doeleinden valt onder zakelijk gebruik. Sommige toepassingen zijn verboden, waaronder militaire.
Verslag van de licentietekst die bij het model is gepubliceerd; dit is de enige geldende bron. Dit is geen juridisch advies.
Is een model van deze omvang echt nodig?
Veelal niet. Voor een interne assistent of documentenonderzoek past een model met 20 tot 30 miljard parameters op één videokaart, tegen een veel lager budget. Een model van deze omgang is gerechtvaardigd voor agents die code schrijven of een computer besturen, wanneer de kwaliteit prioriteit heeft boven de kosten.
| Machine | GPU-geheugen | Prijs HT |
|---|---|---|
| CoreIA RTX 5090 | 32 GB | 8 576 € |
| CoreIA Radeon AI PRO R9700 | 32 GB | 3 469 € |
Welk model past bij uw gebruik?
Zeg ons wat u wilt laten draaien. Wij vertellen u welke machine en of een kleiner model voldoende is. Gratis offerte, zonder verplichtingen.
Vraag en antwoord
Hoeveel GPU-geheugen is nodig voor MiniMax-M3.1-Flash?
Rond de 247 GB in 4 bits, 429 GB in 8 bits en 802 GB in 16 bits, met een context van 32 768 tokens. Dit zijn schattingen op basis van de aangekondigde 428 miljard parameters. De gepubliceerde release weegt 235 GB.
Kan dit draaien op één videokaart?
Nee, zelfs de RTX PRO 6000 met 96 GB komt er nog niet bij. Twee kaarten (192 GB) volstaan ook niet in 4 bits. Er zijn er drie nodig: onze CoreIA Threadripper PRO 4 GPU accepteert 3 of 4 RTX PRO 6000 (Max-Q-versies), en de EPYC 8 GPU AI-server heeft standaard vier.
Waarom toont de depositie ongeveer 220 miljard parameters?
De gewichten zijn opgeslagen in een gecomprimeerd formaat, waardoor het aantal getelde waarden wordt verminderd. De specificaties van het model vermelden 428 miljard parameters, waarvan er per woord 23 miljard actief zijn.
Welke motor gebruiken om het te hosten?
MiniMinis beveelt SGLang en vLLM aan, met recepten die zijn gepubliceerd op het modelblad, evenals TokenSpeed.
Kan u het gebruiken in een bedrijf?
Ja, maar onder voorwaarden: de communitylicentie vereist dat u « Built with MiniMax M3.1-Flash » weergeeft en MiniMax op de hoogte stelt, met schriftelijke toestemming bij een jaaromzet van meer dan 20 miljoen dollar. Lees de volledige licentietekst.
Wat is de verwachte snelheid?
Wij hebben dit model niet getest op onze systemen en geven daarom geen snelheid aan. Deze hangt af van het videogeheugen en de instellingen van de motor.
Bronnen: MiniMax, specificaties van MiniMax-M3.1-Flash op Hugging Face; MiniMax, communitylicentie; DeepSeek, specificaties van DeepSeek-V4.1-Flash-1017. Stand 1 november 2026: de geheugencijfers zijn schattingen van Radiance Systems.











